Blue Cheese - kolekcjonerskie nasiona marihuany dla prawdziwych koneserów

Poszczególne odmiany nasion marihuany są zgoła odmiennie oceniane przez ich kolekcjonerów. Niektóre odmiany cieszą się zupełnie przeciętną popularnością, co oczywiście wynika z ich wartości kolekcjonerskich. Inne z kolei są nie tylko poszukiwane, ale wręcz rozchwytywane – każdy kolekcjoner dąży do ich zdobycia i włączenia do swojej gablotki nasionek. Do takich odmian należy słynna Blue Cheese, wytworzona na drodze specjalistycznych krzyżówek genetycznych. Blue Cheese ma także swoich amatorów w naszym kraju – a poszczególne sklepy kolekcjonerskie oferują dobrej jakości nasiona tej odmiany. Poniżej bierzemy odmianę Blue Cheese pod lupę – przybliżamy jej historię, podpowiadamy jak i gdzie kupować nasiona oraz dlaczego Blue Cheese cieszy się niesłabnącą popularnością od momentu jej powstania. 

Blue Cheese – krótka historia pewnego nasionka 

Wśród tysięcy odmian konopi dostępnych na całym świecie znajduje się odmiana Blue Cheese, która uzyskała swoją sławę pod koniec dekady lat 80. Był to okres wzmożonych prac nad nowymi krzyżówkami odmian marihuany, które pozwoliłyby wytworzyć nasiona o najwyższej wartości kolekcjonerskiej. Wówczas, wyhodowano intensywnie pachnącą i wysoce odporną na szkodliwe warunki odmianę Blue Cheese, której nasiona okazały się w wysokim stopniu wytrzymałe. Szybko stała się jedną z najpopularniejszych odmian w ogóle, a pasjonaci i kolekcjonerzy nasion z całego świata zaczęli włączać je do swoich kolekcji. 

Odmiana Blue Cheese zaczęła powstawać w Stanach Zjednoczonych, jednak jej twórca dokończył pracę i uzyskał ostateczny efekt dopiero po przeprowadzce do Holandii, a następnie Wielkiej Brytanii. Tam mógł bez obaw skupić się na krzyżowaniu wybranych odmian, czujnie obserwując uzyskiwane rezultaty. Ponieważ korzystał z różnego materiału genetycznego, a rośliny, które krzyżował, posiadały zgoła odmienny fenotyp, jego praca była w dużym stopniu „eksperymentalna’. Udało mu się jednak wyhodować roślinę o specyficznym, kwaśnym zapachu, która produkowała duże ilości dorodnych nasion. Z uwagi na emitowany przez kwiatostany zapach ochrzcił ją właśnie Blue Cheese. 

Blue Cheese, czyli nasiona hybrydowe najwyższej klasy 

Blue Cheese reprezentuje odmiany hybrydowe, to znaczy łączące w sobie materiał genetyczny odmian indica i sativa. Odmiana ta jest także wykorzystywana w profesjonalnej i przemysłowej obróbce, w celu tworzenia kolejnych krzyżówek i pozyskiwania nasion jeszcze rzadszych i bardziej atrakcyjnych. Obecnie, Blue Cheese jest dostępny w kilku odmianach, np. UK Cheese czy Cheese CBD. Poszczególne nasiona odznaczają się dość podobnymi parametrami fizycznymi i wytrzymałościowymi. Przechowywane w odpowiednio sprofilowanym pojemniku, będą ważnym urozmaiceniem Twojej kolekcji przez długi czas. 

By mieć pewność, że kupujesz nasionko wytrzymałe, autentyczne i pochodzące z profesjonalnych hodowli, warto wybierać wyłącznie produkty od sprawdzonych dostawców. Warto także zwrócić uwagę, w jakich warunkach są przechowywane nasiona tworzące ich asortyment, a także jakiego rodzaje pojemniki wykorzystują do ich przechowywania. Nie będzie wielkim zaskoczeniem gdy zdradzimy, że pojemniki powinny być półprzezroczyste i mieć kształt odwróconego trójkąta. Stosowane są także pojemniki o innych kształtach, warto jednak upewnić się, czy ich konstrukcja będzie stabilizować ułożenie nasiona marihuany.

Artykuł powstał we współpracy z taniesianie.pl – sklepem, w którym znajdziesz wszystkie interesujące Cię nasiona marihuany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here