lekarz online

Świat rozwija się w zastraszającym tempie. Technologia tak bardzo poszła do przodu, ze czasem zastanawiamy się, jak daleko to może się wszystko posunąć. Także i w medycynie, a także w pomocy medycznej jesteśmy coraz bardziej nowocześni.

Zawsze martwią nas kolejki w przychodniach i u lekarzy, a także wielogodzinne przebywanie w poczekalni. Na szczęście w jednym aspekcie przychodzi nam z pomocą e-recepta.

Jak działa elektroniczna recepta?

Można ja otrzymać zarówno w formie elektronicznej, jak i papierowej. Aby dostać ją w formie elektronicznej musimy zalogować się do Internetowego Konta Pacjenta, a następnie wybrać sposób powiadomień w zakładce Moje Konto i tutaj można dowolnie wybrać drogę powiadomień:

– sms
– e-mail
– lub obie opcje

Jeśli chcesz otrzymać papierowy wydruk e-recepty musisz to zgłosić lekarzowi podczas wizyty.

Kiedy chcemy już zrealizować e-receptę, musimy podać numer PESEL oraz specjalny kod, który zostanie nam wysłany na wybraną wcześniej formę powiadomień, czyli sms lub e-mail a także w formie papierowej. Taka forma recepty posiada szereg zalet, zaczynając od oszczędności czasu, a kończąc na możliwości wybierania kilku leków bez odpisów. Nie będziemy musieli się już martwić, że nasza recepta będzie źle odczytana, w formie elektronicznej jest to czytelna opcja pisowni. Najważniejszą jednak korzyścią takiej formy recepty jest pewność, że jej nigdy nie zgubimy.

Recepta przez internet to bardzo wygodna forma otrzymania tejże recepty. Wystarczy już sama konsultacja online i, w trakcie lub kilka minut po poradzie od lekarza zostanie nam wręczona e-recepta. Cena za taka konsultację z wystawieniem e-recepty zaczyna się od 50 zł.

Oczywiście możemy uzyskać taką receptę bez umawiania się na wizytę do lekarza, ale trzeba to zgłosić lekarzowi prowadzącemu i w przypadku braku przeciwwskazań, będzie możliwość otrzymania jej. E-recepta ważna jest przez 30 dni oczywiście jeśli lekarz online nie zaznaczył inaczej.

Jeśli już jesteśmy zdecydowani na taką rozmowę z lekarzem, to najlepszym do tego miejscem będzie konsultacja medyczna online na e-lekarz24h.pl. Znajdziemy tam odpowiedniego lekarza, umówimy wizytę online już nawet do godziny.

Recepta przez internet to rewelacyjna forma otrzymania recepty. Wygoda i oszczędność czasu oraz pewność, że nie zniszczy się, ani nie zostanie źle odczytana z powodu charakterystycznego stylu pisowni lekarzy, daje nam poczucie spokoju i komfortu. Łatwość i szybkość w dostarczeniu powiadomienia do klienta, czy to w formie sms czy e-mail lub papierowym powoduje, ze mamy to wszystko pod ręką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here