Jak wybrać pędzel do makijażu

Makijaż to codzienny rytuał większości kobiet. Zazwyczaj po raz pierwszy uczą się go robić już jako nastolatki, od mamy, starszej siostry czy koleżanki, a nawet z internetu. Już na tym etapie pojawia się też po raz pierwszy pytanie: jakie akcesoria będą konieczne do jego wykonania? Wraz z coraz bardziej zaawansowanymi makijażami, akcesoriów oczywiście przybywa – a wśród nich na największą uwagę z pewnością zasługują sobie różnorodne pędzle.

Główne cechy dobrego pędzla

Wchodząc do drogerii, możemy z łatwością zauważyć, iż są tam całe szeregi różnorodnych pędzli do makijażu. Wybór odpowiedniego akcesorium powinien być przede wszystkim podyktowany jego trwałością. Z pędzla nie mogą wypadać włoski, dlatego powinien mieć dobrze zamontowane skuwki, a samo włosie musi być gęste i zbite. To gwarancja, że wytrzyma przez długi czas i będzie idealnie rozprowadzać kosmetyki. Z kolei jego rączka powinna być wystarczająco długa, by pozwalała na wygodne manewrowanie tym akcesorium.

Na rynku dostępne są też pędzle naturalne i syntetyczne. Na który warto się zdecydować? Pędzle naturalne często są droższe i wymagają nieco większej pielęgnacji. Są bardzo przyjazne dla skóry, miękkie i delikatne, ale nie mogą być stosowane przez kobiety uczulone na futro zwierząt. Z pewnością nie wybiorą ich także weganki. Z kolei włosie syntetyczne jest tańsze i idealne dla osób, którym zależy na wegańskim trybie życia. Jest przyjazne dla alergików, może jednak podrażniać osoby o bardzo wrażliwej i delikatnej cerze. Warto przemyśleć te kwestie, aby dokonać najlepszego wyboru.

Pędzel do podkładu

To absolutna podstawa, zwłaszcza jeśli korzystasz z płynnych lub kremowych kosmetyków. Powinien być dość zbity i płaski, co pomoże w równomiernym rozprowadzeniu podkładu oraz dobrym wtapianiu go w skórę. W efekcie uzyskasz idealny efekt, z dobrym zamaskowaniem wszystkich niedoskonałości.

Pędzel do pudru

To kolejny niezbędny element naszego wyposażenia nawet wówczas, gdy dopiero zaczynamy przygodę z makijażem. Dobrze będzie wybrać pędzel z lekko zaokrągloną główką, która ułatwi nakładanie pudru równomiernie na twarz (a także umożliwi jego lepsze wybieranie z pudełka). W zależności od tego, jaki puder preferujesz, musisz sięgnąć też po odpowiedni krój pędzla.

Do pudru w kamieniu najlepszy pędzel mocno zbity pędzel z włosiem, które rozszerza się i lekko unosi dopiero podczas nakładania kosmetyku. Powinien być dość sztywny, co ułatwi wybieranie kosmetyku. Z kolei do pudru sypkiego najlepiej sprawdzi się delikatniejszy pędzel, również też z lekko rozszerzonym włosiem (pędzel wachlarzowy).

Pędzle do konturowania

Dla wielu kobiet konturowanie twarzy jest jednym z trudniejszych zadań. Jeśli jednak chcesz się na nie zdecydować, powinnaś zaopatrzyć się w trzy pędzle, które pomogą ci w nakładaniu rozświetlacza, różu i bronzera. Dzięki tym kilku kosmetykom uzyskasz dokładnie taki efekt, o jaki ci chodzi. Wszystkie te rodzaje pędzli znajdziesz pod adresem https://drogeriapigment.pl/73-pedzle-do-makijazu.

Pędzel do różu przypomina rozszerzający się języczek i jest lekko zaokrąglony. Pędzel do bronzera powinien mieć kształt stożka, z lekko ściętym włosiem pod odpowiednim kątem. Dzięki temu będziesz mogła nałożyć bronzer idealnie aż pod kości policzkowe. Z kolei do rozświetlacza, podobnie jak do pudru sypkiego, idealnie sprawdzi się delikatny pędzel wachlarzowy. Dzięki niemu na pewno nie nałożysz za dużo kosmetyku.

Pędzle do cieni do powiek

Na koniec warto uzupełnić makijaż jeszcze o cienie do powiek. Do ich nakładania warto wybrać specjalne i dedykowane im, małe pędzelki z gęstym, krótkim włosiem. Do nakładania kosmetyku na środkową część powieki i wewnętrzny kącik przyda się pędzelek języczkowy. Z kolei na zewnętrzny kącik oka najlepiej rozprowadzisz cień za pomocą pędzelka ściętego pod jednym kątem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here